Малинівська громада
Запорізька область, Пологівський район

Історична довідка села Малинівка

Гуляйпільські землі стали активно заселятися в 18 ст. В 1785 році було засноване Гуляйполе як військова слобода; у ІІ-й половині ХVІІІ ст. (перша писемна згадка в архівних документах значиться в 1800 як про село Туркенівка (тепер Малинівка) розташоване на річці Янчул в 19 км від районного центру м. Гуляйполе та в 27 км від залізничної станції.

Указом Президіуму Верховної Ради УРСР від 10 червня 1946 року було перейменовано село Туркенівка на село Новоселівка. Рішенням виконкому Запорізької обласної ради депутатів і трудівників №556 від 10.12.1963 року село Новоселівка Пологівського району було перейменовано на село Малинівка, а Новоселівська сільська рада, на Малинівську сільську раду.

Указом Президіуму Верховної Ради УРСР від 4 січня 1965 року був створений Гуляйпільський район, з центром в м. Гуляйполе і Малинівська сільська рада, вчасності село Малинівка, ввійшла в склад Гуляйпільського району.

На території сільської ради станом на 01.01.2015 року проживає орієнтовно 700 жителів, етнічний склад: українці, росіяни, болгари, греки. Налічується 321 двір. Місцеву ЗОШ відвідує 76 учнів, молодь 16-28 років - 81 чоловік, дошкільного віку - 57 дітей, працюючих громадян - 174 чоловіка, пенсіонерів - 250, працюють у власному господарстві - 10, стоять на обліку в центрі зайнятості - 10 чоловік.

У розпорядженні ради перебувають землі загальною площею - 7099,20 га; у тому числі

• сільгоспугідь - 1395,58 га
  • ріллі - 4530,62 га
  • багаторічні насадження - 170,5 га
  • сінокоси - 795,2 га
  • пасовища - 207,3 га
  • загальна площа водойм - 13 м. га

На території Малинівської сільської ради працюють соціальні заклади:

• Малинівська сільська рада
  • Малинівська ЗОШ  І-ІІІ ст.
  • Малинівська амбулаторія ЗПСМ
  • Відділення зв’язку
  • Ветлікарня
  • Будинок культури